Tradycja Słowem Opisana

W dniu 15 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Interpretacji Polskiej Twórczości “Tradycja Słowem Opisana”. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Wołomińskiego. Na scenie zaprezentowało się czterdziestu wykonawców, których oceniała komisja w składzie: Emilia Krakowska – aktorka teatralna i filmowa, Anna Kękuś – aktorka i reżyserka, Mariusz Kubat – poeta, dziennikarz i kowal.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury nagrodziło następujące osoby: w kategorii Recytacja grupa wiekowa 10 – 14 lat: I miejsce – Paweł Ryszawa „Dziad i Baba” II miejsce – Filip Maliszewski “Kamień na kamieniu” III miejsce – Julia Giza „Golono Strzyżono” Wyróżnienie – Michał Siuchta „Pożegnanie”, Piotr Wydryszek “Pan Tadeusz” w kategorii Recytacja grupa wiekowa 15 – 19 lat: I miejsce – Patrycja Cichocka „Szkice węglem” II miejsce – Karolina Orzoł “Boża podszewka” III miejsce – Hubert Gromek „Chłopi” w kategorii Teatr Jednego Aktora grupa wiekowa 10 – 14 lat: II miejsce – Szymon Kowalczyk „Chłopi” Wyróżnienie – Weronika Pokrywko „Krystka” w kategorii Teatr Jednego Aktora grupa wiekowa 15 – 19 lat: II miejsce – Aleksandra Mitkowska „Konopielka” Wyróżnienie – Paulina Murawska “Lalka” w kategorii Piosenka I miejsce – Julia Łapko „Dwa Serduszka” II miejsce -Sandra Pełka i Emilia Kasztelan „Moja piosnka” III miejsce – Weronika Przybysz „Modlitwa słowiańska” III miejsce – Anna Komuda „W moim ogródeczku” Wyróżnienie – Kacper Ordyniak „Zachodzi słoneczko” Laureatką GRAND PRIX została Patrycja Cichocka, która jako nagrodę otrzymała statuetkę wykonaną przez p. Mariusza Kubata. Nagrody w postaci albumów i tomów poezji, ufundowane przez Starostwo Powiatu Wołomińskiego, wręczyli: członkowie jury, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, Dyr. GOK Jadów Łukasz Wójcik oraz p. Danuta Tarach. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w konkursie, opiekunom, a szczególnie tym przygotowującym dzieci z terenu naszej gminy: Halinie Filemonowicz, Małgorzacie Roguskiej i Małgorzacie Śliwie.