Człowiek Roku 2019

Sejm RP ogłosił 2019 r. rokiem Stanisława Moniuszki. Stało się tak dla uczczenia 200. rocznica urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, twórcy polskiej opery narodowej. Po raz czternasty w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy „Człowiek Roku” pod patronatem Starosty Wołomińskiego.

Konkurs przeznaczony był w tym roku dla uczniów szkół podstawowych i wzięło w nim udział dziewięć trzyosobowych drużyn z terenu powiatu wołomińskiego. Ich wiedzę oceniało jury w składzie: Piotr Borczyński – Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki w Radzie Powiatu Wołomińskiego, Justyna Winnicka – Bayram – kierownik referatu organizacyjno -społecznego w UG Jadów oraz Magdalena Donoch – instruktor w GOK Jadów. Najlepszą drużyną i tym samym zdobywcą Pucharu Starosty została reprezentacja Szkoły Podstawowej im. M. Gotowca w Klembowie w składzie: Dominika Fijałkowska, Michał Jędrzejowski i Kacper Wójcicki, którą przygotowała Magdalena Sztajerwald. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej im. por. S. Lecha w Poświętnem przygotowana przez Sylwię Wierzbicką, w składzie: Weronika Kucharska, Maria Cymerman i Maciej Żołek. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu: Jan Rudajko, Wiktoria Karlewska i Julia Przybysz, którą przygotowała do konkursu Grażyna Dąbrowska – Rudzińska. Kolejne miejsca zajęły drużyny: 4 miejsce – SP nr 1 w Jadowie, 5 miejsce – ZS im. J. Korczaka w Jasienicy, 6 miejsce – SP nr 2 w Jadowie, 7 miejsce – SP w Szewnicy, 8 miejsce ex aqueo SP w Myszadłach i ZSP w Urlach. Najlepsza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, zdobywcy miejsc 2 – 5 statuetki, a wszyscy uczniowie książki oraz dyplomy. Nagrody wręczyli członkowie komisji oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łukasz Wójcik. Konkurs przygotowała i prowadziła Małgorzata Gałązka.

Więcej zdjęć na Facebooku.