2023

W plenerze rzeźbiarskim uczestniczyli: Zenon Stańko i Olena Kovpak. Plener ponownie odbył się w jadowskim parku

2022

W 2022 nasze zaproszenie na plener przyjęło dwóch rzeźbiarzy: Zenon Stańko i Marcin Różycki. Ich pracę można było oglądać z bliska, ponieważ plener ten odbywał się w  jadowskim parku. 

2021

W tym roku, w naszym plenerze uczestniczyli Mariusz Opoka i Marcin Różycki. Rzeźby, które powstały, stoją w jadowskim parku. 


2020

W plenerze rzeźbiarskim uczestniczyli: Mariusz Opoka i Zenon Stańko. Wykonana została ławka, która stanie przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie

2019


W plenerze uczestniczyli: Andrzej Staśkiewicz i Zenon Stańko. Wykonana została ławka z postacią Edwarda Stachury, figura św. Floriana oraz św. Ambrożego (zamówienie prywatne).2018

W plenerze uczestniczyli: Bogusław Migel i Zenon Stańko. Wykonane zostały: rzeźba przedstawiająca Józefa Piłsudkiego i ławka z aniołem.


2017

W plenerze uczestniczyli: Bogusław Migel i Zenon Stańko. Wykonane zostały: postać Żyda, św. Jakub, ławki z niedźwiedziami i sową, a także rybak (zamówienia prywatne).


2016

W plenerze uczestniczyli: Bogusław Migel i Zenon Stańko. Wykonane zostały: witacz Urle, rzeźba mix przyrodniczy i ławka z postacią Melchiora Wańkowicza.


2015

Uczestnikami pleneru byli: Józef Bacławski, Bogusław Migel i Zenon Stańko. Wykonane zostały witacze (postać kobiety i mężczyzny w strojach ludowych) i herb gminy Jadów.W plenerze brało udział dziesięciu rzeźbiarzy: Józef Bacławski, Feofan Bobryk, Jan Lewicki, Bogusław Migel, Mariusz Opoka, Franciszek Piecha, Marek Romanowski, Zenon Stańko, Edmund Szpanowski oraz Mieczysław Wojtkowski. Podczas dwóch tygodni z drewna topoli powstały popiersia osób zasłużonych dla Jadowa: gen. Gustawa Orlicza Dreszera, hrabiego Andrzeja Zamoyskiego i dr. Ludwika Wiśniewskiego, rzeźba “Kuba” dla gimnazjum, bawół do szopki, oraz wszystkie stacje Drogi Krzyżowej. 

 W sumie 32 rzeźby !

Z powodów zdrowotnych w plenerze nie mógł uczestniczyć Kazimierz Karwat, który zmarł w maju 2014 roku.

więcej zdjęć na https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1437951429697279&type=3


2014

2013


W dniach od 27 maja do 1 czerwca odbył się plener rzeźbiarski, na który zjechali rzeźbiarze z całego kraju. W tym roku artyści uczcili pamięć swojego kolegi – Janusza Seweryna, który wielokrotnie był naszym gościem, a zmarł w kwietniu tego roku.

Podczas pleneru wykonana została szopka bożonarodzeniowa. W plenerze brali udział: Kazimierz Karwat, Jerzy Kącki, Waldemar Kos, Jan Lewicki, Bogusław Migel, Stanisław Panfil, Franciszek Pytel, Edmund Szpanowski .

2012

Podczas trwania pleneru powstały rzeźby przedstawiające dawne zawody. W plenerze uczestniczyli: Waldemar Kos, Franciszek Pytel, Stanisław Bacławski, Ireneusz Wierzba, Mirosław Wiszowaty.


2011

W plenerze uczestniczyli: Józef Bacławski, Stanisława Bacławski, Ryszard Gontek, Jerzy Kącki, Waldemar Kos, Antoni Korycik, Franciszek Pytel, Andrzej Staśkiewicz, Mirosław Wyszowaty, Ryszard Uziel i Hubert Zbrzeźniak.

W trakcie pleneru powstała kapela ludowa, postać gęsiareczki (znajdująca się w UG w Strachówce), a także kapliczka.