WAKACJE 2020

Aktywne, inspirujące, poznawcze, troszkę męczace – takimi przymiotnikami możemy określić wakacje 2020 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jadowie. Piesze wycieczki stały się już tradycyjną formą spędzania czasu wolnego podczas trwania wakacji. XIII pieszych wycieczek jedna wycieczka kajakami oraz jedna wycieczka objazdowa po Gminie Jadów.

Podczas wędrówek odwiedziliśmy: Borzymy – Nowy Jadów – Wójty – Zawiszyn – Starowolę – Borki – Warmiaki – Rozalin – Annopol – Józefów – Młynisko – Dębe Duże – Rezerwat Śliże – Sekłak – Myszadła – Franciszków – Basinów – Kukawki – Adampol – Pieńki – Wężówkę – Szewnicę – Sitne – Nowinki – Dzierżanów. Łacznie pokonaliśmy pieszo ponad 180 kilometrów. Aktywna forma wypoczynku mam nadzieję, że przypadła młodym piechurom do gustu (telefony i smartfony w tych dniach były niepotrzebne). Podczas wędrówek nad bezpieczeństwem wędrowców czuwały p. Małgorzata Gałązka oraz p. Dorota Frączek. Warto poznać nazwiska naszych piechurów: 1.Patrycja Osytek – Nowy Jadów 2.Jarosław Książek – Nowy Jadów 3.Krystian Frączek – Jadów 4.Franciszek Siuchta – Wójty 5.Aleksandra Wierzbicka – Wójty 6.Tomasz Wierzbicki – Wójty 7.Daniel Sztompka – Strachów 8.Zuzanna Staniszewska – Jadów 9.Maja Siedlecka – Wujówka 10.Kacper Siedlecki – Wujówka 11.Julia Siedlecka – Wujówka 12.Emilia Wójcik – Wujówka 13.Jagoda Zaklika – Wygladały 14.Krzysztof Zaklika – Wyglądały 15.Jakub Sakowicz- Adampol 16.Aniela Pękul – Myszadła 17.Maja Ziółkowska – Adampol 18. Weronika Przybysz – Wujówka 19.Michał Siuchta – Wójty 20.Mateusz Siuchta – Wójty We wszystkich pieszych wycieczkach wziął udział Franciszek Siuchta z Wójtów. Nowe miejsca, nowi ludzie, mnóstwo pytań i szereg ciekawostek. Nauczylismy się “czytać” mapę i z niej korzystać. Ostatnia wycieczkę “objazdową” po Gminie Jadów zaproponawał nam pan Krzysztof Król z Jadowa, za co bardzo dziękujemy. Podziękowania również dla “ludzi dobrej woli, których spotkaliśmy podczas naszych wędrówek. Dziekujemy państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Gawor z Rozalina, pani Wiesławie Oniszk i pani Ewie Cyrych ze Starowoli, państwu Halinie i Sławomirowi Filemonowicz z Urli, pracownikom GBP w Urlach. Podziękowania kierujemy dla “Myszadlanek” za maseczki oraz jagodzianki, o słodkościach dla naszych piechurów pamiętała również pani Celinka Witkowska. Gminny Ośrodek Kultury pragnie bardzo gorąco podziękować Rodzicom naszych wędrowców za pomoc okazywaną podczas organizacji wycieczek. Dziękujemy – Małgorzata Gałązka Na mapie zaznaczyliśmy pokonane trasy podczas naszych wędrówek.

Więcej zdjęć na Facebooku