Eliminacje Gminne – XLII Konkurs Recytatorkski Warszawska Syrenka

19 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbyły się gminne eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”. 
W eliminacjach wzięli uczniowie z SP nr 2 w Jadowie, ZSP Urle, SP w Szewnicy, 
SP w Myszadłach, SP nr 1 w Jadowie, Gminnego Przedszkola w Jadowie oraz podopieczni Pogotowia Poetyckiego w Urlach.
W kategorii klas 0 – III wzięło udział 25 uczniów , w kategorii klas IV – VI – 17, a w najstarszej 6.
Recytatorów oceniała komisja w składzie: Małgorzata Szeja – nauczyciel z ZSP w Łochowie oraz Mariusz Kubat – poeta, dziennikarz i kowal.

Czytaj dalej Eliminacje Gminne – XLII Konkurs Recytatorkski Warszawska Syrenka

Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 12 marca w GOK w Jadowie kolejny raz odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania „Czytam, bo lubię – lubię, bo umiem”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych z Jadowa, Myszadeł, Szewnicy i Urli. W pierwszej części konkursu uczniowie musieli przeczytać przygotowany przez organizatora nowy tekst. Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z tym trudnym zadaniem, w drugim etapie czytali przygotowany przez siebie tekst z dowolnej książki.

Czytaj dalej Konkurs Pięknego Czytania

Dzień Kobiet w GOK Jadów

W dniu 8 marca po raz czwarty gościliśmy na specjalnym koncercie zespół “Raz na jakiś czas, nie częściej niż raz w roku, zawsze na Dzień Kobiet” z ZSP w Łochowie. W tym roku na scenie wystąpiło aż 21 panów, którzy dla licznie zgromadzonej (nie tylko kobiecej) widowni zaśpiewali piosenki o kobietach i dla kobiet. Przeplatane były anegdotami w wykonaniu p. Wojciecha Laskowskiego, a także wierszami recytowanymi przez p.Michała Kołodziejka i p. Andrzeja Nowotkę. Z powodu awarii zasilania, w pewnym momencie koncert zamienił się w akustyczny, ale to w żaden sposób nie popsuło świetnej zabawy, a nawet wzbogaciło artystycznie występ. Bardzo dziękujemy dyr. ZSP Andrzejowi Suchenkowi za współpracę w organizacji koncertu i czekamy na następny za rok.

Czytaj dalej Dzień Kobiet w GOK Jadów