101. rocznica Bitwy Warszawskiej

22 sierpnia, na terenie ośrodka wczasowego ‘Nadliwie”, odbyły się obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez ks. dziekana Bogdana Lewińskiego i ks. Kazimierza Klepackiego – proboszcza parafii w Kamieńczyku. Po mszy głos zabrali: Dariusz Kokoszka – Wójt Gminy Jadów i Piotr Borczyński – Wicestarosta Wołomiński.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pamiątkową kapliczkę, postawioną przez mieszkańców Nadliwia po zwycięskiej wojnie polsko – bolszewickiej. Wiązanki kwiatów złożyli: delegacja władz gminy Jadów – Dariusz Kokoszka, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jadów Jadwiga Grabska, Sekretarz Gminy Sławomir Miąskiewicz, Skarbnik Gminy Barbara Wójcik oraz radni: Danuta Tarach i Bogdan Zdanowski, przedstawiciele Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej – Romuald Kalinowski i Wiesława Oniszk, delegacje szkół z Jadowa, Myszadeł, Nowinek, Szewnicy i Urli, sołtys wsi Strachów Katarzyna Snopkiewicz wraz z radnym Zbigniewem Ołówką, delegacja LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. z Urli, przedstawiciele PiS (koło Jadów – Strachówka) na czele z Piotrem Borczyńskim, delegacja Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Warszawa Wschód oraz Konrad Rytel – radny sejmiku województwa mazowieckiego, a także Prezes MWS. Po odśpiewaniu Roty, uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek. Dziękujemy bardzo strażakom i pocztom sztandarowym OSP Jadów, OSP Myszadła, OSP Starowola, OSP Wólka Sulejowska i LO im. Bitwy Warszawskiej w Urlach, ks. Bogdanowi Lewińskiemu i ks. Kazimierzowi Klepackiemu, dyrektorom placówek oświatowych, Komendantowi i policjantom z komisariatu w Jadowie, p. Tadeuszowi – organiście z parafii Kamieńczyk, pracownikom gospodarczym UG i wszystkim przybyłym gościom. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Karpowicz, za udostępnienie terenu ośrodka Nadliwie i współpracę przy organizacji imprezy.

Więcej zdjęć na Facebooku

Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie

Witamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie. Jeżeli interesujesz się kulturą, sztuką i rękodziełem - to dobrze trafiłeś 🙂 Zapraszamy również na nasz kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC-oYBIzHugoqHBSS_1y0EuQ

Categories:

Tags:

Comments are closed