Urodziny generała

2 października odbyły się uroczystości związane z 132. rocznicą urodzin generała Gustawa Orlicz-Dreszera. Organizatorami “Urodzin generała” była Gmina Jadów i Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie, a współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego. Świętowanie rozpoczęła część oficjalna, która odbyła się pod pomnikiem generała znajdującym się w jadowskim parku. Po odśpiewaniu hymnu, zebranych gości przywitał Dyrektor GOK Jadów Łukasz Wójcik, a następnie głos zabrali: Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka i Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński. Życiorys generała przybliżyła uczennica LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Kinga Sobieska. Następnie kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje: władz gminy Jadów, na czele z Dariuszem Kokoszką i Przewodniczącą Gminy Jadów Reginą Sadlik, Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego wraz z radnymi: Magdaleną Suchenek i Kazimierzem Rakowskim, Konrad Rytel – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Wójt Gminy Poświętne – Sylwester Niźnik oraz przedstawiciele szkół z terenu gminy Jadów. Po złożeniu kwiatów, odegrana została melodia “Śpij kolego”. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie, gdzie odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza oraz zespołu “Wszyscy byliśmy harcerzami”. Dzięki GRH Ludności Cywilnej “Rajski Ptak ” z Tłuszcza, przybyli goście mogli zapoznać się z historią i zobaczyć stroje i przedmioty z początków XX wieku. Na wszystkich czekał również poczęstunek: grochówka, ciasta i ciepłe napoje.
Bardzo dziękujemy Marii Łopuskiej – Dyrektor LO w Urlach za pomoc w organizacji imprezy, pocztom sztandarowym OSP Myszadła, OSP Jadów, OSP Starowola i LO im Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Urlach, KGW Myszadlanki za ugotowanie grochówki, paniom Bronisławie Fiszer i Krystynie Birek z KWG Wujówka oraz pani Jadwidze Milewskiej.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/media/set/?vanity=136686263422135&set=a.1248919082198842