100 – lecie odzyskania niepodległości

11 listopada cała Polska świętowała 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej gminie obchody setnej rocznicy rozpoczęły się pod pomnikiem gen. Gustawa Dreszera, gdzie przybyłych uczestników uroczystości i poczty sztandarowe przywitał Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka.

Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem, a następnie przy dźwiękach muzyki wszyscy przeszli na cmentarz parafialny gdzie głos zabrał pan Konrad Rytel – Prezes MWS. Delegacje władz Gminy Jadów, SP w Myszadłach, Sp nr 2 w Jadowie, ZSP w Urlach, Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej oraz Konrad Rytel złożyli kwiaty na grobie żołnierza POW Władysława Białobrzeskiego, po czym udali się do Sanktuarium Krzyża Świętego, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji ojczyzny. Ks. Dziekan Bogdan Lewiński w kazaniu przypomniał, że patriotyzm to nie tylko wiece i kwiaty, ale codzienna troska o ojczyznę. Po mszy Wójt Gminy Jadów wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Jadwigą Grabską i sekretarzem gminy Sławomirem Miąskiewiczem złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą znajdującą się w kościele. Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów SP nr 1 w Jadowie, który tłumnie zebrani goście mogli zobaczyć na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie. Program przygotowały panie: Małgorzata Roguska, Dorota Kruk i Jadwiga Ołdak. Zwieńczeniem obchodów był biało- czerwony tort, którym poczęstowani zostali wszyscy uczestnicy uroczystości.

Więcej zdjęć na facebooku

[fts_facebook type=album_photos id=136686263422135 access_token=EAAP9hArvboQBAOYQrfbO9Y3CG3hZCyqkUoffZC9diarU3mg4417xD6toGyxPfupiRwTpm5iMrTq0WuoZC86iqGHHJCT3G2ux2WlFYRmbZCSTwdU1QwYmC1ecxNtNFEzCwWV6ucab1Qt9qTmXZBKNBMCGZAzO0F7vD7t4Sh8e4WZCQZDZD posts=4 description=no album_id=543252832765474 image_width=250px image_height=250px space_between_photos=1px hide_date_likes_comments=no center_container=yes]

Categories:

Tags:

Comments are closed