Dni Jadowa

Fotorelacja na Facebooku

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego

Mazowsze Sercem Polski

W dniach 17 – 18 czerwca, na placu targowym i w jadowskim parku, odbyła się dwudniowa impreza pod nazwą “Dni Jadowa”. Organizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie i Gmina Jadów, a partnerem Samorząd Województwa Mazowieckiego. W trakcie dwóch dni na widowni zasiedli m.in.: Michał Prószyński – szef gabinetu politycznego MSWiA, Dariusz Kokoszka – burmistrz Miasta i Gminy Jadów, Piotr Orzechowski – wójt gminy Strachówka, radni powiatowi: Robert Szydlik i Sławomir Klocek, Łukasz Wójcik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie, dyrektorzy placówek oświatowych – Agnieszka Czubak, Aniela Dobosiewicz, Mirosław Roguszewski, Maria Lewandowska, Barbara Wójcik – skarbnik gminy Jadów, Sławomir Miąskiewicz – sekretarz gminy Jadów, Sylwia Tryc – dyrektor BPGJ, radni gminy Jadów, sołtysi, mieszkańcy gminy Jadów oraz odpoczywający na terenie gminy Jadów letnicy.

Podczas wydarzenia specjalną nagrodę, z okazji 35 – lecia sprawowania funkcji sołtysa Jadowa, odebrała p. Jadwiga Milewska.

W sobotę na scenie wystąpili: grupa przedszkolna Smerfy z ZSP Jadów wraz z wicedyrektor Agnieszką Czubak, Agata Laska, Milena Kur (SP Szewnica), Alicja Laszczka, Aleksandra Szcześnik, Wiktoria Gawrych, Kamila Ciszewska, Alicja Łoń, Oliwia Kwiatek, klasa III i VI SP w Myszadłach, Zespół Ludowy Sadzewiczowa z Łochowa, Maja Kalinowska, Maciej Król, Jan Grotkowski, Grupa taneczna z GOK Jadów, Helena Wójcik, Jagoda Gołębiewska. Programy artystyczne zaprezentowali również: KGW Same Swoje , Eko – Kabaret, KGW Wujówka.

Następnie na scenie wystąpił łochowski zespół Co jest grane w składzie: Gabriela Szelest – wokal, Paweł Grabowski – perkusja, Sylwester Pękul – gitara basowa, Marcin Kądziela – gitara solowa i Mirosław Cydejko – gitara rytmiczna, który zaprezentował światowych i polskich przebojów muzyki rockowej. Gwiazdami Dni Jadowa byli zespół Jary Oddział Zamknięty i Margaret. Krzysztof Jaryczewski, lider zespołu Jary Oddział Zamknięty, obchodzi w tym roku 45 – lecie pracy scenicznej. To prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej. Jadowskiej publiczności zaprezentowali największe przeboje stworzone przez Krzysztofa Jaryczewskiego, gdy był członkiem OZ, a także nowe przeboje.

Margaret to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ogromną popularność przeniósł jej już debiutancki singiel „Thank you very much” promujący pierwszą płytę. Licznie zebrana publiczność usłyszała największe przeboje artystki.

Podczas festynu przygotowano wiele atrakcji. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji, w tym dmuchane zjeżdżalnie, a także wiele stoisk ze słodyczami, przekąskami i zabawkami. Swoje stoisko z bigosem miało KGW Wujówka.

Pierwszy dzień zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Rafcio.

Karawana Europa

Fotorelacja na Facebooku – część 1

Fotorelacja na Facebooku – część 2

Drugi dzień wydarzenia zorganizowany został przy współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie (18.06.) wraz z GCK Dąbrówka (17.06.) gościło artystów i animatorów z Karawany Europa. Karawana to cykl jednodniowych wydarzeń artystycznych, realizowanych latem, w małych miejscowościach. Celem projektu jest pokazanie wartościowych wydarzeń kulturalnych, uczynienie widzów współtwórcami i zainspirowanie ich do samodzielnej pracy twórczej. Głównymi adresatami Karawany są dzieci i młodzież. rozpoczął pokaz sekcji GOK Jadów: tanecznej (instruktor Anita Michalik), nauki gry na gitarze (instruktor Artur Tabor), samoobrony (instruktor Kacper Balcerak, pomoc Karol Wiśniewski), a także teatralnej. Młodzi aktorzy zaprezentowali publiczności „Kopciuszka” według Jana Brzechwy. Na scenie wystąpili: Helena Wójcik, Maciej Król, Olivia Michalik, Antonia Mikulska, Julia Miszczuk, Maria Świętoń, Ignacy Kowalczyk, Dorota Siedlecka, Kamila Czerwińska, Lena Sawera, Karolina I Helena Strzoda. Przedstawienie wyreżyserowała p. Magda Donoch, scenografię przygotował p. Klaudiusz Maselewski, kostiumy – p. Agnieszka Dziąg, światło – Piotr Zaklika. Ze względu na opady deszczu, animacje dla dzieci zostały zorganizowane na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl figur drewnianych Teatru Barnaby „Piecuch najwspanialszy na świecie”. Wieczorem, już w plenerze, odbył się koncert Five O’Clock Orchestra z Częstochowy – jednego z czołowych zespołów jazzu tradycyjnego, grający najprawdziwszy amerykański taneczny dixie jazz. Ostatnim punktem dwudniowych imprez był występ Teatru AKT z Warszawy, który zaprezentował spektakl „Płonące laski 4”, na który złożyły się zarówno zabawne scenki, jak i animacje ognia i taniec. Teatr AKT jest jednym z najpopularniejszych teatrów ulicznych w Polsce. Jadowska publiczność też została przez nich zaczarowana, o czym świadczyły długie brawa po spektaklu.

Dwa dni upłynęły na dobrej zabawie, przy nieco zmiennej pogodzie, każdy mógł wybrać coś dla siebie wśród przygotowanych propozycji muzycznych. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy, a w sposób szczególny: sponsorom, p. Grzegorzowi Sztajerwaldowi, Mini Marketowi Celinka, Piekarni Jadowskiej, p. Annie Mizińskiej, solistom i zespołom występującym na naszej scenie, dyrektorom szkół z terenu gminy Jadów, druhom z OSP, Lodom z Jadowa, p. Justynie Krajewskiej i p. Emilii Rusiniak.