“Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi” – eliminacje

25 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie, przeprowadzone zostały eliminacje gminne XXI Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi“ Uczestników eliminacji oceniała komisja w składzie: Natalia Leszczyńska – dyr. GOK w Dobrem i Mariusz Kubat. Zwycięzcami eliminacji zostali: KATEGORIA RECYTACJA KLASY I – III Paweł Rybiński – Pogotowie Poetyckie w Urlach; KATEGORIA RECYTACJA KLASY IV – VI Izabela Bala – Szkoła Podstawowa w Szewnicy, Maja Koszewnikow – Szkoła Podstawowa w Szewnicy, Julian Mikulski – Pogotowie Poetyckie w Urlach; KATEGORIA RECYTACJA KLASY VII – VIII Maciej Król – Pogotowie Poetyckie w Urlach; KATEGORIA PIOSENKA KLASY IV – VI Jagoda Gołębiewska i Maria Świętoń – GOK Jadów, Helena Wójcik – GOK Jadów; KATEGORIA TEATR JEDNEGO AKTORA KLASY I – III Jan Domański – Pogotowie Poetyckie w Urlach; KATEGORIA TEATR JEDNEGO AKTORA KLASY IV – VI Antonina Mikulska – Pogotowie Poetyckie w Urlach. Laureaci eliminacji gminnych reprezentować będą gminę Jadów w finale konkursu w GCK w Dąbrówce. Przesłuchania uczestników kategorii recytacja odbędą się 21 maja w godz. 9.30 – 13.30, a przesłuchania uczestników kategorii teatr jednego aktora i poezja śpiewana odbędą się 22 maja w godz. 9.30 – 13.30. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w Dąbrówce.