Konkurs norwidowski w Dąbrówce

22 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce, odbył się XXI Konkurs „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”. Naszą gminę reprezentowali: Izabela Bala, Jan Domański, Jagoda Gołębiewska, Maja Koszewników, Maciej Król, Antonina Mikulska, Julian Mikulski, Paweł Rybiński, Maria Świętoń i Helena Wójcik.

Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce, w kategorii teatr jednego aktora – kl. VII – VIII zajął Maciej Król (Pogotowie Poetyckie w Urlach/ZSP Jadów), drugie miejsce w kategorii recytacja otrzymała Izabela Bala (Szkoła Podstawowa w Szewnicy), trzecie miejsce (w tej samej kategorii) Julian Mikulski (Pogotowie Poetyckie w Urlach/ZSP Urle) Wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana otrzymały Jagoda Gołębiewska i Maria Świętoń (GOK Jadów/ZSP Urle). Nagrody otrzymali również Paweł Rybiński (Pogotowie Poetyckie/ZSP Urle) – recytacja kl. I – III i Jan Domański – teatr jednego aktora kl. I – III (Pogotowie Poetyckie w Urlach/ZSP Urle) Ponadto, w kategorii recytacja szkoły ponadpodstawowe, 2 miejsce zdobyła Martyna Szymkiewicz (Pogotowie Poetyckie w Urlach/ZSP Łochów), a Paweł Ryszawa (Pogotowie Poetyckie w Urlach) otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a także opiekunom – Halinie Filemonowicz, Agnieszce Sobolewskiej i Łukaszowi Wójcikowi.