Gminny Dzień Matki

Pomysłodawczynią Dnia Matki była p. Monika Pękul – Prezes KGW Myszadlanki. Do współpracy przy organizacji imprezy przystąpiły: Gmina Jadów, KGW Słonecznej Wólczanki, KGW Sicianki, KGWiG Nowinianki, OSP Jadów, Koło Łowieckie Cyranka, Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie, KGW Wujówka oraz Jadowskie Stowarzyszenie Historyczne.

25 maja, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie, pierwszy raz na taką skalę, świętowany był Dzień Matki. Wszystkie mamy uczestniczące w imprezie otrzymały przy wejściu drobny upominek oraz los na loterię. Uczestnicy imprezy mogli spróbować ciast upieczonych przez panie z KGW. Napoje, serwetki, talerzy i kubki zakupiły: koło łowieckie, OSP i stowarzyszenie. Zgromadzoną publiczność przywitały prowadzące całą imprezę – p. Magdalena Nagórna i Katarzyna Powierża. Następnie na scenę zaproszony został Burmistrz Miasta i Gminy Jadów Rafał Rozpara, który korzystając z okazji złożył życzenia wszystkim mamom obecnym na sali.

Część artystyczną imprezy wypełniły występy uczniów z ZSP w Jadowie, Szkoły Podstawowej w Myszadłach, Szkoły Podstawowej w Szewnicy i zespołu Sami Swoim, pod kierownictwem Jana Sobolewskiego. Nie mogło też zabraknąć przedstawicielek KGW, które brawurowo wykonały polkę. Gwiazdą imprezy była p. Monika Pękul, która w stylizacji Maryli Rodowicz, zaprezentowała na scenie dwie piosenki z repertuaru tej znakomitej wokalistki. Rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy: plastyczny „Laurka na Dzień Matki” i na tort.

W konkursie plastycznym, na który wpłynęły 32 prace, komisja w składzie: Paulina Krajewska, Wiesława Rolek i Magdalena Donoch przyznała następujące nagrody:

Kategoria przedszkola

1 miejsce – Michalina Gąsiorek,

2 miejsce – Maria Budek,

3 miejsce – Maja Motyka,

wyróżnienia: Lena Gzowska i Luiza Leończuk.

Kategoria klasy I – III

1 miejsce – Aleksandra Krajewska,

2 miejsce – Jan Kamiński,

3 miejsce – Aleksandra Lipińska,

wyróżnienia: Mikołaj Bala. Daria Czerwińska, Agata Zubek, Zofia Michalik.

Kategoria klasy IV – VIII

1 miejsce – Michał Warburton,

2 miejsce – Alicja Łoń,

3 miejsce – Aleksandra Wierzbicka,

wyróżnienia: Igor Grabski, Krzysztof Stachurski, Julia Bujak, Igor Popiołek

Kategoria szkoły ponadpodstawowe : nagroda – Dawid Bala.

W konkursie na najlepszy tort, jury w składzie: Bożena Krasnodębska, Barbara Wójcik, Karolina Matlińska i Łukasz Wójcik, po degustacji tortów, uznało jednogłośnie za najlepszy wypiek tort autorstwa Doroty Wiśniewskiej. Drugie miejsce zajęła Iga Woźniak, trzecie Oliwia Góral. Wyróżnienia otrzymali: Agata Napłoszek i Tomasz Wierzbicki. Nagrody w konkursach zostały ufundowane ze środków Gminy Jadów.

Wielką atrakcją imprezy była fotobudka, ufundowana przez współorganizujące imprezę KGW.

Categories:

Tags:

Comments are closed