Warsztaty “Palma wielkanocna”

W sobotę 6 kwietnia odbyły się w GOK warsztaty “Palma wielkanocna”, które poprowadziły artystki ludowe z Kurpi: p. Czesława Marchewka i p. Krystyna Świder.
Pani Czesława Marchewka zajmuje się wycinanką ludową i tworzeniem kwiatów z bibuły. Jest niezwykle cenioną artystką. Na swoim koncie ma wiele nagród: Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony Kulturze “Gloria Artis”, medal “Pro Masovia” oraz Nagrodę im. Oskara Kolberga. Pani Czesława wielokrotnie reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Belgii, Niemczech i Anglii.
Pani Krystyna Świder jest uznaną hafciarką, wykonuje na szydełku serwetki, koronki, obrusy i bieżniki. Za swoją twórczość otrzymała liczne wyróżnienia m.in. została uhonorowana medalem „Zasłużony dla Cepelii” oraz Odznaką Honorową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.