Jadowski Festiwal Smaków

W ostatnią sobotę czerwca na placu targowym w Jadowie odbył się Jadowski Festiwal Smaków. Współorganizatorami tegorocznego festiwalu byli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Powiat Wołomiński. Zebranych gości przywitał Wójt Gminy Jadów p. Dariusz Kokoszka wraz z organizatorami imprezy: Dyr. Biblioteki Publicznej Gminy Jadów Sylwią Tryc i Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie Łukaszem Wójcikiem.

Na widowni zasiedli m.in. Emilia Oleksiak – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Maria Chmielewska – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wołominie, Jolanta Tlaga – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie, Wiesław Drosio – z- ca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Wołominie, ks. Bogdan Lewiński, Regina Sadlik – Przewodnicząca Rady Gminy Jadów, Magdalena Suchenek – radna powiatowa, Jolanta Lewandowska – Dyr. SP nr 2 w Jadowie, Aniela Dobosiewicz – Dyr. ZSP w Urlach, radni, druhowie z OSP Starowola i Wólka Sulejowska. Na scenie zaprezentowali się: uczniowie SP nr 1 w Jadowie, przedszkolaki i uczniowie z ZSP w Urlach, przedszkolaki z Szkoły Podstawowej w Myszadłach, uczniowie kl. I i III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadowie, starsza grupa taneczna z GOK Jadów, Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia oraz zaproszeni goście: wykonawczyni muzyki disco polo Dagmara i zespół Golden Magic. Na stoiskach z żywnością można było skosztować lodów z nowej lodziarni „Lodowe Wariacje”, pysznych ciast przygotowanych przez Klub Seniora z Jadowa, kanapek ze smalcem i ogórkiem małosolnym, zapiekanek, hot – dogów, popcornu, kiełbasek z różna, kręconych frytek. Swoje wyroby pszczelarskie zareklamowali: p. Krzysztof Suchocki z Nowinek, pasieka „Pszczoły i my” z gm. Zabrodzie, p. Magdalena Kozerska – Prezes Fundacji „Kochajmy pszczoły”, która oprócz miodu z własnej pasieki przygotowała atrakcje dla dzieci i młodzieży. Swoje stoiska wystawili również: Nadleśnictwo Łochów oraz Biblioteka Publiczna Gminy Jadów. Pierwszy raz naszym gośćmi byli właściciele Prywatnego Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu p. Danuta i Sławomir Wojdynowie. Zaprezentowali niewielką część swoich zbiorów. Swoje prace pokazała również malarka p. Maryla Księżak. Dla dzieci przygotowano atrakcje m.in. dmuchany zamek, karuzelę i euro bungee, a także stoiska z zabawkami i słodyczami. Chętni mogli przejechać się bryczką powożoną przez p. Grzegorza Sztajerwalda. Nowością na tegorocznym festiwalu był pokaz jazdy konnej w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej ze Stajni Bajka w Radzyminie we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki. W pokazie jazdy kozackiej udział wzięła również znana z zamiłowania do koni Dyr. Biblioteki p. Sylwia Tryc. Zabawę taneczną poprowadziły zespoły Menago i Woow. Organizatorzy pragną podziękować ks. dziekanowi Bogdanowi Lewińskiemu za wielką pomoc w organizacji imprezy, druhom z OSP Myszadła za opiekę medyczną, dyrektorom szkół i przedszkoli za współpracę, paniom: Helenie Kozłowskiej, Dorocie Nabiałek, Annie Penkul, Danucie Stachurze, Agnieszce Wójcik, Małgorzacie Śliwie, Sylwii Miszczuk i Anicie Michalik za przygotowanie programów artystycznych oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.

Więcej zdjęć na Facebooku