15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czyli Matki Boskiej Zielnej odbyły się dożynki parafialno – gminne w Jadowie. W tym roku, z powodu Covid 19, uroczystości były dużo skromniejsze.

Delegacje: z Jadowa; w składzie: Jadwiga Milewska, Danuta Tarach, Magdalena Zaklika, Mariola Tarach, Myszadeł (Andrzej Tabor, Iwona Tabor, Martyna Gąsiorek, Magdalena Wilkoszewska, Anna Szymanowska), Starowoli (Alicja Napłoszek, Wiesława Oniszk, Ewa Cyrych, Mirosława Powierża, Grażyna Ścigocka) i Wujówki (Marianna i Zdzisław Wodzyńscy), starostowie dożynek oraz poczet sztandarowy OSP Starowola przeszli spod GOK do Sanktuarium Krzyża Świętego, gdzie zostali przywitani przez ks. dziekana Bogdana Lewińskiego oraz Wójta Gminy Jadów Dariusza Kokoszkę. Starostowie dożynek – p. Karolina Matlińska i p. Adam Świeżak przekazali na ręce Dariusza Kokoszki chleb – symbol pracy rolników. Podczas mszy świętej poświęcone zostały wieńce i kosze z darami, a ks.dziekan przypomniał o ciężkiej pracy rolników. Po mszy Wójt Gminy Jadów wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Reginą Sadlik wręczyli pamiątkowe podziękowania i nagrody pieniężne delegacjom biorącym udział w Święcie Plonów. Po mszy wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na ciasto. Oczywiście przy okazji dożynek nie zabrakło punktu doradztwa rolniczego, który przygotował p. Tomasz Skwarski. Dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy przygotowany został mobilny plac zabaw, gdzie za darmo mogły skorzystać z wielu atrakcji. Dziękujemy wszystkim radnym, sołtysom, mieszkańcom naszej gminy i gościom odpoczywającym na naszym terenie za udział w uroczystościach. fot. Magda Donoch, Piotr Zaklika

Więcej zdjęć na Facebooku

Categories:

Tags:

Comments are closed