Z lekkim opóźnieniem, którego powodem były obostrzenia związane z pandemią Covid – 19, świętowaliśmy Dziecka Dziecka. Piknik rodzinny, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie, odbył się w dniu wczorajszym, t. j. 13 czerwca w parku w Jadowie. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, w tym darmowe zjeżdżalnie i watę cukrową, trampolinę euro – bungee. Największą atrakcją w czasie imprezy były animacje prowadzone przez Chase’a i Marshalla, znanych z serialu animowanego Psi Patrol. Swoje stoiska miały również: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie dzieci mogły wybrać sobie zabawki i Biblioteka Publiczna Gminy Jadów,

Podczas pikniku odbył się finał IV Gminnego Konkursu Piosenki, w którym wystąpiło 17 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych.
Występujących oceniało jury w składzie: Robert Lipka – akordeonista, wokalista, edukator muzyczny i animator kultury; Regina Sadlik – Przewodnicząca Rady Gminy Jadów; Artur Tabor – gitarzysta i kompozytor.
Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:
w kategorii I (przedszkola i klasy 0)
1. miejsce Alicja Rusiniak
2 miejsce: Aleksandra Krajewska
3 miejsce: Alicja Dul
Wyróżnienie: Aleksandra Lipińska i Jakub Smolewski

kategoria II (klasy I – III )
1 miejsce: Inga Kwiatkowska
2 miejsce: Helena Wójcik
3 miejsce: Maja Lipińska
Wyróżnienie: Aleksandra Szcześnik i Wiktoria Gawrych

kategoria III (klasy IV – VI )
1 miejsce: Lena Przybysz
2 miejsce: Julia Miszczuk
3 miejsce: Oliwia Gołaszewska
Wyróżnienie: Maciej Król

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyli: Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie Łukasz Wójcik oraz członkowie komisji oceniającej.
Na scenie, oprócz uczestników konkursu, zaprezentowała się również grupa taneczna z Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie, przygotowana przez p. Anitę Michalik. Rozstrzygnięto również konkurs “Lodowa zakładka” ogłoszony przez BPGJ. Nagrody w konkursie wręczyli: Wójt Gminy Jadów, Sylwia Tryc – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Jadów oraz fundatorzy nagród Państwo Piotrowscy -właściciele lodziarni “Lodove Wariacje”.
Cieszymy się, że pomimo zmiennej pogody, na Piknik Rodzinny przybyło tyle osób. Dziękujemy pracownikom gospodarczym UG za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Categories:

Tags: