W dniach 3 – 4 lipca, w Jadowie odbyła się dwudniowa impreza pod nazwą “Jarmark kulturalny”. Organizatorami imprezy byli: Gmina Jadów i Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie, a współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pierwsza część imprezy odbyła się na placu targowym. Na scenie, swoje talenty zaprezentowały dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Wystąpili: Lena Przybysz (SP Szewnica), grupa przedszkolna Smerfy z ZSP Jadów wraz z Wicedyrektor Agnieszką Czubak, Aleksandra Szcześnik (ZSP Jadów), Maja Lipińska (SP Szewnica), Helena Wójcik (ZSP Jadów), Inga Kwiatkowska (SP Szewnica), Maciej Król (ZSP Jadów), Julia Miszczuk (ZSP Jadów), Wiktoria Gawrych (SP Myszadła), Maja Kalinowska (ZSP Jadów), Julia Borowska (ZSP Jadów). Swoje zdolności wokalne zaprezentowali też mieszkańcy Wujówki.

Następnie na scenie wystąpił Capitan Folk, który przedstawił jadowskiej publiczności znane i lubiane piosenki w nowych, tanecznych aranżacjach, a także swoje utwory utrzymane również w klimacie dance. Gwiazdą wieczoru był zespół CamaSutra. Wokalistka zespołu, Małgorzata Główka, wraz z towarzyszącym baletem i dj-em, zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności, największe przeboje zespołu. Po koncercie, wszyscy wielbiciele zespołu stojący w długiej kolejce, mieli możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z artystką, która bardzo chętnie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy. Ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna, prowadzona przez DJ Mirka, z małą pomocą radnego naszej gminy – Jacka Sulicha. Impreza zakończyła się w późnych godzinach wieczornych.

Drugi dzień Jarmarku odbył się w parku w Jadowie. Głównym punktem imprezy było uroczyste otwarcie wystawy plenerowej, poświęconej 160. rocznicy powstania Kolei Warszawsko – Petersburskiej. Z tej okazji gościem specjalnym Jarmarku była Pani Poseł na Sejm RP Bożena Żelazowska, dzięki której ekspozycja trafiła do naszej gminy. Wraz z przedstawicielami Muzeum Stacja, zachęcali do zapoznania się z wystawą, która znajduje się w centralnym punkcie jadowskiego parku.

Podczas drugiego dnia imprezy, nie zabrakło dużej dawki muzyki. Jako pierwsi na scenie wystąpili muzycy zespołu Mieszko Brass Band, który zabrali zebraną publiczność w muzyczną podróż dookoła świata, prezentując melodie bardzo zróżnicowane, jeżeli chodzi o styl muzyczny, jak i miejsce ich powstania. Następnie inny repertuar, bo składający się z piosenek ludowych z różnych rejonów Polski, zaprezentował zespół Sami Swoi, który powstał w 2019 roku w Szewnicy. Kierownikiem zespołu jest Jan Sobolewski, a opiekunem artystycznym i muzyczny – Robert Lipka. Na zakończenie dwudniowej imprezy wystąpił zespół „Co jest grane” z Łochowa, który wykonał zagraniczne i polskie przebojowe rockowe. Był to ich pierwszy występ w Jadowie, ale jak zaznaczył Dyr. Łukasz Wójcik, pewnością nie ostatni. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji, w tym darmowe dmuchane zjeżdżalnie i animacje, a także wiele stoisk ze słodyczami, przekąskami i zabawkami.

Dwa dni upłynęły na dobrej zabawie i wśród przygotowanych propozycji muzycznych, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Bardzo cieszymy się, że Jarmark Kulturalny przyciągnął tak dużą liczbę osób, które zechciały, wspólnie z nami, spędzić swój wolny czas. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy, a w sposób szczególny: solistom i zespołom występującym na naszej scenie, radnym – Jadwidze Grabskiej, Jackowi Sulichowi i Bogdanowi Zdanowskiemu, druhom OSP Myszadła, p. Małgorzacie i Jackowi Miszczukom, p. Małgorzacie Śliwie, p. Agnieszce Czubak, pracownikom gospodarczym Urzędu Gminy Jadów, dyrekcji i pracownikom BPGJ, Michałowi Donochowi oraz ekipie technicznej za dobrą współpracę.

fot. Łukasz Wójcik, Dorota Frączek, Magda Donoch.

Categories:

Tags:

Comments are closed