Tradycja Słowem Opisana 2022

W dniu 17 listopada 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się XXI Powiatowy Konkurs Interpretacji Polskiej Twórczości “Tradycja Słowem Opisana”. W konkursie udział wzięło 64 wykonawców. Komisja w składzie: 1. Artur Lis – dyr. MiGOK Łochów, reżyser i aktor 2. Karolina Drewnik – trenerka wokalna i piosenkarka 3. Mariusz Kubat – poeta, artysta kowal.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu przyznała następujące miejsca: w kategorii RECYTACJA klasy I – IV 1 miejsce – Wiktoria Gawrych (Szkoła Podstawowa w Myszadłach) „Dziad i baba” 2 miejsce – Gabriel Gierak (ZSP Jadów) „ Kalina” 3 miejsce – Antonina Mikulska (Pogotowie Poetyckie w Urlach) „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Wyróżnienia otrzymali: Jakub Tołwiński (ZSP Jadów) „Moja piosnka” Bartosz Bujak (SP w Myszadłach) „Co Staś widział w polu” w kategorii RECYTACJA klasy V – VIII 1. miejsce – Franciszek Przybylski (MOK Ząbki) “Powrót taty” 2. miejsce – Maciej Król (Pogotowie Poetyckie w Urlach) „Topienie Marzanny” 3. miejsce – Maja Kukla (MOK Ząbki) “Romantyczność” Wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Zboina (MOK Ząbki) “Pan Tadeusz”, Julian Mikulski (Pogotowie Poetyckie) „Ludzie stamtąd”, Aleksandra Bartosiak (ZSP Urle) „Topienie Marzanny” w kategorii RECYTACJA szkoły średnie 1 miejsce – Franciszek Mikulski (Pogotowie Poetyckie) / ZSP Łochów „Rzecz o bajdurzeniu” 2 miejsce – Aleksandra Szewczyk (ZSP Łochów) „Wspomnienie wioski” 3 miejsce – Jan Chmielewski (Pogotowie Poetyckie) „Powsinogi beskidzkie”, „Ballada o Wowrze” frag. Wyróżnienie: Martyna Szymkiewicz (Pogotowie Poetyckie) „Marzenie (Fantazja)” w kategorii TEATR JEDNEGO AKTORA klasy I – IV 1. miejsce – Hanna Szymańska (MOK Ząbki) “Wycinanki” w kategorii TEATR JEDNEGO AKTORA klasy V – VIII 1. miejsce – Maja Kubik (MOK Ząbki) “Chłopi” (fragment) 2 miejsce – Marika Stefaniak (MOK Ząbki) “Lalka – Gawęda dziecinna” 3 miejsce – Zofia Wojtyra (Szkoła Podstawowa w Stryjkach) „Powiedzcie jej” Wyróżnienie – Natalia Kapczyńska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu) „Pani Twardowska” w kategorii TEATR JEDNEGO AKTORA szkoły średnie 1 miejsce – Aleksandra Sierakowska (MOK Ząbki) ” Wspomnienie wioski ” 2 miejsce – Julia Ołdak (ZSP Łochów) „Dziady cz. II” frag. w kategorii PIOSENKA klasy I – IV 1. miejsce – Alicja Łoń (GOK Jadów/ ZSP Jadów) „W moim ogródeczku” 2. miejsce ex aequo – Dorota Siedlecka (GOK Jadów/ ZSP Urle) „Rudy rydz” i Helena Wójcik (GOK Jadów/ ZSP Urle) „Od nocy do nocy” 3. miejsce ex aequo – Aleksandra Szcześnik (GOK Jadów/ ZSP Jadów) „Piosenka na cztery kopyta i wiatr” i Gabriela Sobiczewska (SP nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego AK w Łochowie) „ W moim ogródeczku” w kategorii PIOSENKA klasy V – VIII 1 miejsce – Maja Kalinowska (ZSP Jadów)”Kiedyś różą byłam” 2. miejsce – Maria Żołnierczuk (SP im. Jana Pawła II w Tłuszczu) „W moim ogródeczku” 3 miejsce – Wiktoria Koszerna (SP nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego AK w Łochowie) „Dwa serduszka, cztery oczy” Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Fiszer (SP w Stryjkach) „W moim ogródeczku”, Gabriela Krasuska (ZSP Urle/GOK Jadów) „Chcę wyjechać na wieś” Zespół wokalny z Urli (ZSP Urle) „Zakochani na wiosnę” w kategorii PIOSENKA szkoły średnie 2 miejsce – Aleksandra Dzięcioł (ZSP Jadów) „Jarzębina czerwona” 3 miejsce – Maria Ziółkowska (ZSP Łochów) „Czerwone jabłuszko” GRAND PRIX otrzymał Franciszek Mikulski. Dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczyli; Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, Dyrektor GOK Jadów Łukasz Wójcik, Przewodnicząca Rady Gminy Jadów Regina Sadlik oraz Karolina Drewnik. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy na następny konkurs, za rok.

Fotorelacja na Facebooku.